Budowa Serwerów

 

Firma NetSetup, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w obsłudze sieci komputerowych, proponuje Państwu usługę stworzenia i uruchomienia serwera sieci lokalnej dostosowanego do Waszych potrzeb.

 

Tworzone przez nas serwery mają wiele zastosowań, a koszt naszych rozwiązań jest stosunkowo niski.

 

Przy tworzeniu dedykowanego rozwiązania, unikamy bełkotu marketingowego, proponując naszym klientom sprawdzone rozwiązania zaspokajające ich potrzeby przy zachowaniu maksymalnie niskiej ceny rozwiązania.

 

Dlatego też, budowane przez nas serwery, przeznaczone dla małych i średnich firm, w większości przypadków nie pracują na systemach serwerowych, udostępniając jednak wszystkie potrzebne funkcje.

 

Poniżej, w kilku punktach, zostaną omówione poszczególne zagadnienia.

 

Sprzęt.


 

Tworzone przez nas serwery - przeznaczone są do pracy ciągłej (24/7).

Każdy element zestawu, dobierany jest z myślą o pracy ciągłej urządzenia.

Poszczególne podzespoły, są starannie dobierane, tak aby uzyskać najwyższy możliwy stosunek jakości do ceny.

Dlatego stosujemy:

* wysokiej klasy zasilacze,

* dobre obudowy bez-narzędziowe zapewniające dobrą cyrkulację powietrza,

* dyski twarde przeznaczone do pracy 24/7, w tym dyski klasy Enterprise,

* procesory i płyty główne najlepszych producentów,

* markowe pamięci RAM z dodatkowym chłodzeniem

 

Koszt serwera z systemem operacyjnym,  z reguły zamyka się w kwocie od 3 do 10 tys. netto.

 

Niezbędnym elementem zestawu, jest również odpowiedni zasilacz awaryjny wraz z oprogramowaniem monitorującym stan zasilania. W przypadku braku prądu i wyczerpania się akumulatorów, oprogramowanie wyłączy serwer w sposób prawidłowy, zapobiegając uszkodzeniu i utracie spójności danych.

 

 

Funkcje realizowane przez nasze serwery:


 

*** Serwer plików dla sieci lokalnej ***

 

Wybrani użytkownicy, po zalogowaniu do serwera, uzyskują dostęp do plików znajdujących się na serwerze. Mogą to być zarówno dokumenty firmowe, arkusze kalkulacyjne, zdjęcia, jak również całe programy wraz z plikowymi bazami danych.

 

Możliwa jest obsługa do 20 komputerów w tym samym czasie, co w zupełności zaspokaja potrzeby naszych klientów.

 

Dostęp do plików, możliwy jest jedynie po zalogowaniu.

Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu, możliwe jest zautomatyzowanie procesu logowania do serwera (również z komputerów z systemami Windows  w wersji HOME) oraz centralne zarządzanie skryptami logowania dla poszczególnych użytkowników z poziomu serwera.

 

To powoduje, że podczas logowania, poszczególni użytkownicy, mogą uzyskać zarówno dostęp do wspólnego dysku sieciowego, jak również do zasobów dostępnych tylko dla wybranej grupy pracowników (np. dla menedżerów).

 

Możliwy jest również dostęp do danych prywatnych danego użytkownika - tzw. katalogu domowego (widocznego na komputerze klienckim jako dysk H:).

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dostęp do swoich danych, możliwy jest z dowolnego komputera w sieci po zalogowaniu przy użyciu odpowiedniej nazwy użytkownika oraz hasła.

 

Więcej informacji na temat centralnej administracji skryptami logowania, dostępnych jest na stronie z opisem naszego programu: ns_logon.

 

 

*** Serwer baz danych - MS SQL Server ***

 

Jeśli Twoja firma korzysta z oprogramowania wymagającego dostępu do serwera SQL, na serwerze instalujemy odpowiednie oprogramowanie.

Programy firmy InsERT (Subiekt GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, system Navireo), jak również wiele współczesnych aplikacji, korzysta z serwerów baz danych - co znacząco podnosi wydajność i niezawodność korzystania z danych firmowych.

 

Warto zaznaczyć fakt, iż dla 80% małych i średnich firm, w zupełności wystarczy darmowa odmiana serwera SQL (wersja Express), dlatego też tę wersję instalujemy domyślnie.

Oczywiście, możliwe jest dokupienie pełnej wersji serwera SQL, wraz z rosnącą ilością danych i zapotrzebowaniem na szybki dostęp do informacji.

 

 

*** Serwer terminali - praca zdalna ***

 

W dzisiejszych czasach, kiedy stały dostęp do Internetu jest powszechny, otwierają się zupełnie nowe możliwości w zakresie dostępu do danych firmowych.

Dla firm wielooddziałowych jest to w zasadzie element niezbędny do prowadzenia działalności, dla firm mniejszych to często opcja, która znacząco podnosi komfort użytkowania systemu.

 

Wdrażane przez nas rozwiązania komercyjne, pozwalają na połączenie się z serwerem firmowym z dowolnego miejsca na świecie i pracę na zainstalowanym na serwerze oprogramowaniu.

 

Przykłady zastosowań:

 

 

 • W firmie wielooddziałowej, oddziały mogą w ten sposób pracować na programach magazynowo-księgowych - na serwerze znajdującym się w centrali. Dzięki temu cała firma pracuje na jednej bazie danych i wszelkie informacje o np. stanach magazynowych czy rozrachunkach z kontrahentami - dostępne są on-line w czasie rzeczywistym.
 • W mniejszych firmach, zdalny dostęp - może pozwolić mobilnym handlowcom, na dostęp do systemu sprzedaży, cenników i stanów magazynowych z terenu oraz da możliwość wpisywania zamówień bezpośrednio do systemu.
 • Często, taki dostęp wykorzystywany jest do bieżącej kontroli pracy pracowników przez szefa, który wcale nie musi specjalnie przyjeżdżać do firmy, aby sprawdzić jak wygląda sprzedaż w ostatnich dniach, czy pojawiły się nowe zamówienia itp.
 • Nie bez znaczenia jest również możliwość zdalnej pracy dla pracowników, którzy z różnych przyczyn, nie mogą okresowo fizycznie przebywać w siedzibie firmy.
 • Praca "zdalna" umożliwia również wykorzystanie tanich komputerów w charakterze klientów usług terminalowych łączących się z serwerem w lokalnej sieci komputerowej.

 

 

 

Rozwiązania, które stosujemy u naszych klientów, cechuje:

 • relatywnie niski koszt oprogramowania,
 • możliwość jednoczesnej zdalnej pracy na serwerze przez dowolną liczbę użytkowników,
 • zabezpieczenie przed dostępem z zewnątrz osób nieupoważnionych (rozwiązanie wykorzystuje szyfrowaną transmisję danych opartą na certyfikatach SSL oraz dedykowanym kliencie usług terminalowych)
 • użytkownicy logujący się na serwerze, mają dostęp tylko i wyłącznie do aplikacji, których wymaga ich praca (nie widzą klasycznego pulpitu a jedynie proste menu z udostępnionymi aplikacjami - np. tylko Subiekt GT)
 • możliwość drukowania zarówno na drukarce zainstalowanej na serwerze, jak również na drukarce podpiętej/dostępnej na komputerze, z którego łączy się użytkownik (możliwe są 2 metody - standardowa, klasyczna dla klienta/serwera RDP wymagająca odpowiednich/zgodnych sterowników na serwerze i kliencie oraz dodatkowa, niezależna od posiadanej drukarki)
 • praca w trybie Seamless Desktop - tj. możliwość uruchamiania poszczególnych programów z serwera w taki sposób, jakby były zainstalowane lokalne.

 

 

***** Automatyczna Archiwizacja Danych *****

 

Serwery, pracujące 24 godziny na dobę, wcale nie muszą w nocy nic nie robić !

To dobry moment na wykonywanie zautomatyzowanych procesów administracyjnych, a w szczególności na przeprowadzenie kopii zapasowej najważniejszych danych firmy.

 

Tutaj możemy wyróżnić kilka rodzai kopii.

++ Kopia baz danych SQL

To zadanie najlepiej powierzyć naszemu autorskiemu oprogramowaniu, które wykona kopię wszystkich baz dostępnych na serwerze oraz zreplikuje je do kilku lokalizacji (np. kopia trafi na dwa niezależne dyski serwera oraz do dodatkowej lokalizacji sieciowej). Więcej informacji na stronie z opisem programu multi_archiw

 

++ Kopia plików

Można kopiować tylko najważniejsze dane, albo całe dyski serwera plików.

Możliwe jest również tworzenie kopii zapasowych prywatnych danych użytkowników, zapisywanych w katalogach domowych.

 

Kopie zawsze zapisywane są kilku miejscach oraz zawsze mamy dostęp do historii wykonywanych kopii (np. kopie z ostatnich 30 dni albo kopie z każdego dnia roku).

W ten sposób unikamy sytuacji, w której niechcący usunięty plik znika również z jedynej kopii danych.

 

 

*** inne zastosowania ***

Nasz serwer może pełnić również inne role, takie jak :

++ serwer drukarek

++ serwer VPN

++ serwer FTP

 


Lokalna i zdalna Opieka na serwerem i siecią komputerową


Swoim klientom, oferujemy ponadto, możliwość lokalnej i zdalnej opieki nad serwerem i wszystkimi komputerami działającymi w firmie.

Wymaga to odrębnych ustaleń - współpraca może przebiegać w trybie ad-hoc lub na zasadzie stałej umowy serwisowej.

 

Dzięki zastosowaniu komercyjnego oprogramowania do pracy zdalnej, przeznaczonego dla firm IT, mamy możliwość zdalnego dostępu do konsoli serwera, a tym samym możliwość kontroli jego pracy oraz wykonywanie standardowych prac:

- zakładanie kont dla użytkowników, przydzielanie dostępu do aplikacji i dostępu zdalnego,

- zdalne zarządzanie mapowaniem dysków sieciowych dla użytkowników/komputerów,

- aktualizację oprogramowania,

- kontrolę poprawności wykonywania kopii zapasowych.

 

 

Jeśli udało nam się zainteresować Państwa naszą ofertą - prosimy o kontakt.

Dane kontaktowe znajdują się na stronie "Kontakt".