• Wskazanie katalogu Subiekta 4
  Wskazanie katalogu Subiekta 4
 • JPK_VAT: Parametry
  JPK_VAT: Parametry
 • JPK_VAT: plik wygenerowany !
  JPK_VAT: plik wygenerowany !

Subiekt 4 DOS - JPK_VAT


Uwaga ! Od 1 października 2020, obowiązuje JPK_V7 - generator takich plików opisany jest tutaj.

 

Uwaga ! Od 1 lipca 2018, na żądanie US, konieczne będzie wygenerowanie plików JPK_FA i JPK_MAG - osobne moduły opisane są tutaj.


 

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT zobowiązani są do wysyłania JPK_VAT, czyli ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. 

Aby wspomóc użytkowników programu Subiekt 4 powstał dodatek:

Moduł generujący plik JPK_VAT dla Subiekta 4.

 

Aktualna wersja programu: 1.2.1

 

Link do aktualnej wersji programu dostępny jest na dole tej strony.

 

Zadaniem tego programu jest wygenerowanie pliku typu JPK_VAT na podstawie rejestru sprzedaży VAT programu Subiekt 4.

Utworzony plik - to plik XML zgodny ze specyfikacją JPK_VAT (2) i JKP_VAT (3).

 

Uwagi dotyczące programu:

 1. Z założenia, wygenerowany plik XML powinien być przekazany do Państwa księgowości / biura rachunkowego - gdzie w zależności od systemu księgowego, dane z wygenerowanego pliku będą mogły być zaimportowane do rejestrów sprzedaży i/lub scalone z rejestrem zakupowym generowanym przez księgowość.
 2. Księgowość winna zweryfikować dane tak, aby finalny plik JPK_VAT wysyłany do Ministerstwa Finansów był zgodny z deklaracją VAT-7.
 3. Program subiekt_jpk_vat - jest programem pracującym w systemie Windows (XP,Vista,7,8,10) i pobiera dane bezpośrednio z programu Subiekt 4, nawet podczas pracy innych stanowisk. Sposób działania programu widoczny jest na zrzutach ekranu widocznych po prawej stronie.
 4. Dane dotyczące rejestrów VAT sprzedaży - pobierane są w sposób identyczny jak w sprawdzonym przez setki firm - module Rejstr Sprzedaży VAT 2011/2013 dla Subiekta 4 opisanym tutaj.
 5. W przypadku, gdy używana jest stawka Odwrotne Obciążenie, należy na ekranie parametrów podać symbol tej stawki VAT (prawdopodobnie OO).
 6. Wersja DEMO programu pozwoli wygenerować próbne pliki w formatach JPK_VAT(2) i/lub JPK_VAT(3) - co pozwoli na sprawdzenie ich przydatności w księgowości.
 7. Jeśli Państwa księgowość wykorzystuje oprogramowanie Insert GT - Rachmistrza GT albo Rewizora GT - warto sprawdzić inny moduł - eksportujący dokumenty do formatu EPP (opis tutaj).
 8. Opisywany na tej stronie program generuje pliki XML typu JPK_VAT. JPK_VAT(2) - obowiązuje aktualnie, JPK_VAT(3) - będzie obowiązywał od 2018 roku. Mimo to, księgowość może potrzebować od Państwa pliku w wersji 2 nawet dla danych z 2018 roku, więc rodzaj formatu powinien być uzgodniony z księgowością.
 9. Można powiedzieć, że ten program generuje pliki na podobnej zasadzie jak Subiekt GT v1.50 w module e-Sprawozdawczość JPK_VAT.
 10. Ten program NIE tworzy plików typu JPK_FA (faktury) i JPK_MAG (dokumenty magazynowe) na potrzeby kontroli podatkowej - osobne programy powstaną w późniejszym terminie zgodnie z formatami danych, ktore będą obowiązywały.

 

Link do wersji demonstracyjnej programu:

http://r.netsetup.pl/subiekt_jpk_vat.zip

 

aktualna wersja: 1.2.1

 

 

Po ściągnięciu ww pliku, należy jego zawartość rozpakować do dowolnego katalogu i uruchomić plik subiekt_jpk_vat.exe

Przy pierwszym uruchomieniu pojawi się komunikat o braku wymaganych komponentów ActiveX a program sam zaproponuje instalację tych komponentów.

Program bez zakupionego kodu aktywacyjnego pracuje w trybie DEMO (ograniczenie czasowe), po zakupie - wystarczy podać kod aktywacyjny bezpośrednio w programie.

 

Opis zmian :

 

 • v1.1 (2017.12.13) - poprawiono błąd wstrzymujący działanie programu przy eksporcie dokumentów KFS,KRS.
 • v1.2 (2017.01.11) - poprawiono nagłówek pliku JPK_VAT(3)
 • v1.2.1 (2018.05.21) - dla faktur bez nipu w tagu wpisywane jest "brak" (podobnie jak dla paragonów)
Przy aktualizacji z wersji wcześniejszej - wystarczy podmienić plik subiekt_jpk_vat.exe

 

 

Cena programu: 480 pln netto.

 

Promocja: do połowy grudnia 2017 obowiązuje cena promocyjna - 390 pln netto.

 


Sposób zamawiania naszych programów jest opisany tutaj.